Read Düğün by Julie Garwood Free Online


Ebook Düğün by Julie Garwood read! Book Title: Düğün
The author of the book: Julie Garwood
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 38.32 MB
Edition: Epsilon Yayınları
Date of issue: December 2007
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Düğün:

Çocukken babası tuzağa düşürülerek öldürülen İskoç soylusu Connor MacAlister, içindeki intikam duygusunu hiç kaybetmemiş, babasının katilini bulmak hayatının amacı haline gelmiştir. Connor, babasının öldürülmesinde parmağı olduğunu düşündüğü, zalim McNare'e zarar vermek için, onunla evlenmek üzere yola çıkan İngiliz Baron Haynesworth'un kızı Brenna'yı kaçırır. Brenna sıradan bir İngiliz soylusu değildir. Kişilikli, adalet duygusu güçlü, kendine özgü bir kızdır. İngilizler'in vahşi kabul ettikleri dev gibi bir İskoçyalı olan Connor'la ciddi bir mücadeleye girişir ama sonunda boyun eğmek zorunda kalır.
Kitaplarının pek çoğu New York Times Bestseller listelerine giren Julie Garwood'un bu kitabını da soluk soluğa okuyacaksınız...

Read Ebooks by Julie GarwoodRead information about the author

Ebook Düğün read Online! With more than 35 million books in print and 26 NEW YORK TIMES bestsellers, Julie Garwood has earned a position among America's favorite fiction writers.

Born and raised in Kansas City, MO, Ms. Garwood attributes much of her success to growing up in a large family of Irish heritage. "The Irish are great storytellers who relish getting all of the details and nuances of every situation. Add in the fact that I was the sixth of seven children. Early in life, I learned that self expression had to be forceful, imaginative, and quick," says Ms. Garwood.

She began her writing career when the youngest of her three children entered school. After the publications of two young-adult books, she turned her talents to historical fiction. Her first novel, GENTLE WARRIOR, was published by Pocket Books in 1985. Since then, she has branched into other genres including contemporary romantic suspense. Today, her name appears regularly on the bestseller lists of every major publication in the country, and her books are translated into dozens of languages around the world. Her bestselling novel FOR THE ROSES was adapted for the HALLMARK HALL OF FAME television movie ROSE HILL.

Ms. Garwood lives in Leawood, KS and is currently working on her next novel.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Düğün
Read EBOOK Düğün by Julie Garwood Online free

Download PDF: dn.pdf Düğün PDF