Read Sensiz Olmaz by Susan Elizabeth Phillips Free Online


Ebook Sensiz Olmaz by Susan Elizabeth Phillips read! Book Title: Sensiz Olmaz
The author of the book: Susan Elizabeth Phillips
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 839 KB
Edition: Pegasus Yayıncılık
Date of issue: February 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Sensiz Olmaz:

Plan
Bir dahî olan fizik profesörü Dr. Jane Darlington bebek sahibi olmak için yanıp tutuşmaktadır. Ama bir baba bulması hiç de kolay değildir.Çocukken zekâsı yüzünden toplumdan hep dışlandığı için kendi çocuğunun aynı yollardan geçmesini istememektedir. Bu yüzden bebeğinin babası olacak özel birini aramaktadır. Yani biraz… aptal birini.

Hedef
Chicago Stars’ın efsanevi oyun kurucusu Cal Bonner dış görünüşü ve taşralı tavırlarıyla mükemmel bir seçenek gibi görünmektedir. Fakat bebekdelisi bir entrikacının kendisini kullanmasına izin vermeyecektir.

Problem
Sadece anne olma hayali kuran, zeki ve yalnız bir kadın… Uzlaşmaya açık olmayan ve hiçbir koşulda taviz vermeyen sert bir adam… Tutku ve arzu, güçlü ama aynı zamanda kırılgan iki insanı hiç beklenmedik bir aşka sürükleyebilir mi?

Read Ebooks by Susan Elizabeth PhillipsRead information about the author

Ebook Sensiz Olmaz read Online! SUSAN ELIZABETH PHILLIPS

The Huffington Post says the books of Susan Elizabeth Phillips provide a “gateway drug to the whole [romance] genre,” which she assumes is a good thing. Bookpage magazine calls her “the crown jewel of romantic comedy writers,” which is definitely a good thing. Since she wrote her first novel on a typewriter in her kitchen, her books have been published in over 30 languages and appear on bestseller lists all over the world.
In addition to being a New York Times, Publisher’s Weekly, and USA Today bestseller, she is a hiker, lazy gardener, horrible singer, passable cook, passionate reader, wife, mother of two grown sons, and grandmother of two adorable little ones. Her newest book, HEROES ARE MY WEAKNESS, is now available in paperback. Susan is excited to announce her next book FIRST STAR I SEE TONIGHT, the next edition in the CHICAGO STARS SERIES, will be released Aug. 23, 2016. You can visit Susan on Facebook, Twitter, Instagram or on her website.

https://www.facebook.com/SusanElizabe...

https://twitter.com/sepauthor

https://www.instagram.com/SEPauthor/

http://susanelizabethphillips.com/

Ebooks PDF EpubAdd a comment to Sensiz Olmaz
Read EBOOK Sensiz Olmaz by Susan Elizabeth Phillips Online free

Download PDF: sensiz-olmaz.pdf Sensiz Olmaz PDF