Read Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You by Richard O'Connor Free Online


Ebook Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You by Richard O'Connor read! Book Title: Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You
The author of the book: Richard O'Connor
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 12.46 MB
Edition: Souvenir Press
Date of issue: January 1st 2010
ISBN: 0285638726
ISBN 13: 9780285638723

Read full description of the books Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You:

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, депресія "is leading cause of disability worldwide", збитки від неї оцінюються у один трильйон на рік, більших економічних збитків завдає тільки рак. За різними даними, до 20% населення у будь-який окремо взятий момент мають епізод більш чи менш тяжкої депресії. При цьому (а) більшість із тих, хто на неї страждає, не діагностовані - себто ситуація може погіршуватися; (б) природа фігні до кінця не зрозуміла і єдиного способу лікування, який гарантував би відсутність рецидивів, немає. Очевидно, потрібен якийсь комплексний підхід (за потреби таблетки + зміни способу життя, щоб мінізувати стресори + зміни депресивних моделей мислення).

Попри провокативну назву ("чого вас не навчать психологи і що вам не дадуть таблетки"), ця книжка базується в основному на старій-добрій когнітивно-біхевіоральній терапії: відловити ті моделі мислення, які є симптомом болячки і погіршують ситуацію, знайти спосіб їх знешкодити і виробити безболісніші для себе способи поведінки. Наскільки це можливо без психолога, який тицятиме пальцем у конкретні приклади монологів депресії у твоєму мовленнєвому потоці - я не знаю, але якщо нема доступу до психолога, то, мабуть, і то хліб.

Основна теза така: депресія вчить тебе жити з депресією і робить малопридатним до життя без неї. Людина з депресією виробляє захисні механізми, які роблять життя з депресією стерпним, але підтримують певність, що ні на що краще ти не заслуговуєш. Людей, які говорять "просто візьми себе в руки", треба якось м'яко усувати, тому що депресія - це набір поведінкових моделей, звичок і припущень, які ти вже не можеш відділити від своєї особистості, себто ти не можеш від них просто відмовитися, їх треба чимось треба заміняти. Себто, в цілому, це як алкоголізм: якщо в тебе є історія депресії, то швидше за все, це розвага надовго, яка потребує структурних змін у житті.

Поверховий конспект якихось тез:

Формальний критерій депресії - щонайменше два тижні депресивного стану і втрати інтересу до/задоволення від зазвичай приємних речей + як мінімум чотири симптоми із цього списку: зміни ваги і апетиту в будь-який бік; безсоння чи забагато сну; рівень активності падає; постійна втома; відчуття своєї worthlesness чи вини; нездатність концентруватися чи приймати рішення; думки про смерть чи самогубство.

Якщо у вас є щось із цього набору, то - погана новина - є немала імовірність, що у вас є ще якась частина цього пакету депресивних припущень і поведінкових моделей, які дозволяють з депресією жити, але її укорінюють. Хороша новина: це не ваше глибинне єство, а симптоми, їх можна позбуватися. Депресивні механізми адаптації:
* нездатність відчувати повний спектр емоцій, сіре ніщо із проблесками тривожності. депресія часто є наслідком спроб уникнути неприємних емоцій: ми знаємо, що відбувається, але придушуємо почуття і не маємо відповідної емоційної реакції. заодно придушуємо і всі інші почуння, бо чому, врешті, ні. (Тому я не думаю, що від депресії поможуть селф-хелп книжки: людина з депресією, швидше за все, неадекватно розпізнає свої реакції.)
* соматизація (спроби виразити почуття, які придушуєш чи не вмієш висловити, через фізичну симптоматику: хронічна втома найчастіше). (часто в комплекті: мої страждання дають мені певні привілеї, не вимагайте від мене зайвого).
* низька самооцінка, відчуття безнадії, песимізм, негативні узагальнення (я не можу, в мене ніколи нічого не виходить, я безнадійна)
* екстерналізація або інтерналізація (звинувачування себе, незажно від реальної міри вини - або звинувачення інших, теж незалежно від; приписування іншим своїх негативних емоцій)
* апатія, пасивність (ти - пасивний об'єкт, на який впливають зовнішні сили, а не активний агент у своєму житті)
* втрата відчуття задоволення
* прокрастинація (якщо лишити все на останній момент, то тебе ж не можна звинувачувати в поганому результаті, було б більше часу - зробила б краще)
* схильність працювати, доки не звалишся, нездатність розставити пріоритети чи оцінити свій стан, аби тільки забити мізки чимось іншим
* обсесивно-компульсивна поведінка
* селективна увага (ти помічаєш лише ті факти, які підтверджують цей набір, і відкидаєш ті, які йому суперечать, як випадковість)
* віктимізація - і агресія як наслідок сприйняття світу як ворожого
* хвороблива зосередженість на собі, постійно оцінюєш, як виглядає збоку те, що ти робиш
* деструктивна і самосаботажна поведінка (прокрастинація, неорганізованість, алкоголізм, пасивність, сором'язливісь, невміння стояти на своєму)
* катастрофічне мислення ("на моїй машині здулася шина, всі шини зіпсуються, я не зможу їздити на роботу. Я муситиму кинути роботу. Я ніколи не знайду іншу роботу. Я помру від голоду")
* нарцисична потреба у постійному схваленні ззовні, щоб почуватися живими і компетентними

Що радить автор? Тезово (у книжці детальніше, хоча, думаю, без живого психолога не обійтися):
Відстежувати, що стає причиною емоційних сплесків (люди з депресією придушують свої емоції, доки щось не стане останньою краплею, і в результати спалахи виглядають безпричинними. Так от: причина є, її треба відловлювати.) Goes without saying: фізичні вправи, здорове харчування, регулярний сон, уникати алкоголю, уникати неструктурованого часу, бодай трохи часу щодня присвячувати грі і творчості; обмежити доступ до ЗМІ. Уникати депресивної зацикленості на собі. Приділяти більше уваги маленьким приємностям (перед сном згадувати бодай три маленькі приємності за день, навіть якщо це просто побачена на вулиця красива людина абощо). Визначити свої цілі в житті - і робити щось для їхнього досягнення, щоб культивувати відчуття гордості й суб'єктності; знаходити собі заняття, орієнтовані на ціль, які поглинають всю увагу і дають відчуття контролю і/чи досягнення; це має навчити пишатися своїми досягненнями і сприймати їх саме як досягнення, а не випадковість. Навчитися прямо говорити людям, що ти відчуваєш і хочеш, і не припускати, що знаєш їхні думки (негативні гггг) наперед.

Все звучить упізнавано і здорово, себто якщо ви думаєте, що у вас депресія, то варто бодай переглянути.Біографічна примітка: минулого року я три місяці лежала пластом, дивилася в стелю і спала по 14 годин на день. Вранці я викладала (на щастя, той курс викладала вдруге, себто в мене вже були всі заготовки - інакше ніякого викладання не було б), а тоді знову дивилася в стелю. Мені не було сумно чи ще щось, мені було ніяк. Тоді мені нарешті діагностували депресію, яка у м'якших формах явно була зі мнов не перший рік (і пояснювала все інше, з чим я потрапляла до психолога і/чи в лікарню до того: social anxiety, panic attacks, you name it). Я спочатку не вірила, як то водиться. N психологів і пачок антидепресантів по тому, я зараз щасливіша і працездатніша, ніж будь-коли на живій пам'яті. Так, я все одно, в цілому, людина з депресивними моделями мислення і поведінки, але це не унеможливлює щасливого життя (я бодай дуже на це сподіваюся і об'єктивні факти поки що це підтверджують), просто на це потрібні зусилля. Конспектувала зокрема як нагадування собі.

Ті 20% навколишніх, які зараз з депресією, зокрема не діагностованою: будь ласка, бережіть себе. It gets better.

Read Ebooks by Richard O'ConnorRead information about the author

Ebook Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You read Online! Richard O'Connor, PhD, is the author of Undoing Depression, Undoing Perpetual Stress, and Happy at Last. For fourteen years he was executive director of the Northwest Center for Family Service and Mental Health, a nonprofit mental health clinic, where he oversaw the work of twenty mental health professionals in treating almost a thousand patients per year. He is a practicing psychotherapist with offices in Connecticut and New York, and lives in Lakeville, Connecticut.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You
Read EBOOK Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You by Richard O'Connor Online free

Download PDF: undoing-depression-what-therapy-doesnt-teach-you-and-medication-cant-give-you.pdf Undoing Depression: What Therapy Doesn't Teach You And Medication Can't Give You PDF